Встановлення Windows 7

Розглянемо покрокову інсталяцію Windows 7 на комп’ютер або ноутбук.

Для інсталяції Windows 7 потрібен дистрибутив операційної системи – компакт-диск або USB-накопичувач з інсталяційними файлами.

Перш ніж братися за інсталяцію Windows 7, потрібно провести невелику підготовку. Насамперед потрібно скопіювати всі важливі дані з розділу, на який збираєтеся встановлювати систему. Справа в тому, що при інсталяції цей розділ форматуватиметься. Це означає, що вся інформація, яка у вас на диску буде видалена, коли будете інсталювати Windows 7 . Так що всю потрібну інформацію звідти скопіюйте на інший диск, або, що ще краще, на інший комп’ютер.

Налаштування BIOS-у

Перш ніж, встановлювати операційну систему, необхідно налаштувати BIOS.

Щоб зайти у BIOS для конфігурації автозавантаження комп’ютера з дисковода, необхідно:
при включенні ПК, коли з’явиться ім’я та тактова частота вашого процесора, натиснути кнопку «Delete» або F2 на клавіатурі, в ноутбуках як правило при завантаженні внизу екрану вказано яку кнопку натиснути.

Потім у BIOS-і знайти пункт «Advanced BIOS Features» і параметри – First Boot Device, Second Boot Device і Third Boot Device (перший пристрій для завантаження, другий і третій).
Вводимо в розділі First Boot Device – CD-ROM для завантаження з CD або DVD приводу.

Якщо у вас немає DVD приводу і немає ніякого бажання купувати зовнішній USB привід, то можете встановити Windows 7 з USB-накопичувача. При цьому у BIOS-і потрібно вказати її в якості завантажувального носія замість DVD приводу.

Після завершення налаштування БІОС для завантаження з USB-накопичувача або диска, збережіть налаштування. Далі відбувається перезавантаження і завантаження з носія, на якому знаходиться Windows 7.

Якщо на жорсткому диску встановлена ​​колишня система, то короткочасно на екрані з’явиться фраза «Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з DVD».

Інсталяція Windows 7

Натискаємо кнопку і чекаємо поки завантажиться диск. Перший екран нам пропонує обрати мову на якому буде відбуватися наша інсталяція. Обираемо: Мова – «Українська», Формат часу – «Українська (Україна)», Розкладка клавіатури – «Українська (розширена)».

Вибір мови, формат часу, розкладка клавіатури для Windows 7

Далі тиснемо – «Інсталювати зараз».

Обираємо "Інсталюваті зараз"

Далі програма інсталяції пропонує нам ознайомитися з умовами ліцензування та прийняти їх.

Далі вибираємо тип інсталяції – «Оновлення» або «Настроювана (розширена інсталяція)».
Так як ви встановлюєте операційну систему, тиснемо «Повна установка».

Тип інсталяції Windows 7

Наступне вікно досить важливе для інсталяції, в ньому ми обираємо розділ куди буде встановлюватися Windows 7. Якщо вінчестер у вас вже розбитий на розділи, тоді тиснете на рядок з типом «Основний» і «Далі».

Розмітка диска

Якщо жорсткий диск не розбитий на розділи, тиснемо – «Налаштувати диск». У наступному вікні ми зможемо відформатувати, створити або видалити розділ. Форматуємо вибраний розділ і тиснемо, знову ж таки «Далі».

Після цього починається інсталяція. Під час інсталяції, ПК двічі перезавантажиться.

Інсталяція Windows 7

Налаштування локального облікового запису

Після того, як програма інсталяції Windows 7 виконає усі необхідні операції, оновить записи реєстру і запустить служби, Ви побачите пропозицію ввести ім’я користувача і ім’я комп’ютера. Їх можна ввести і українською мовою, але я рекомендую використовувати латиницю. Потім буде запропоновано встановити пароль для облікового запису Windows. Тут на Ваш розсуд – можете встановлювати, а можете й ні.

Створення локального облікового запису у Windows 7

 

Введіть пароль чи просто натисніть "Далі"

Наступний етап – ввести ключ продукту. У деяких випадках, цей крок може пропускатися. Варто відзначити, що якщо на вашому комп’ютері була встановлена Windows 7 і ключ є на наклейці, а ви встановлюєте точно таку ж версію Windows 7, то можна використовувати ключ з наклейки – він буде працювати. На екрані «Допоможіть автоматично захистити комп’ютер і поліпшити Windows» початківцям користувачам я рекомендую зупинитися на варіанті «Використовувати рекомендовані параметри».

Ключ продукту Windows 7

Далі вибір часового поясу, часу і дати.

Обираємо свій часовий пояс або місто

На цьому все, налаштування закінчене – завантажується робочий стіл.

Інсталяцію Windows 7 завершено

Наступний важливий етап – встановлення драйверів Windows 7, але це вже тема для іншої статті.

Також читайте: Встановлення Windows 10

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top