Встановлення Windows 10

У цій статті розглянемо покроковий приклад встановлення Windows 10 на ПК або ноутбук.

Створення інсталяційного usb-накопичувача

Перше, з чим ви зіткнетеся, якщо хочете самостійно встановити Windows 10 на ПК або ноутбук це завантажити образ системи. Зробити це можна за допомогою Media Creation Tools – інструмент від Microsoft, який може завантажити потрібний образ з офіційного сайту.

Завантажити Media Creation Tools можна з офіційного сайту.

Потрібно натиснути на кнопку “Завантажити засіб зараз” і запустити утиліту після закінчення завантаження.

Потім, оберіть “Створити інсталяційний диск” і слідом вкажіть параметри майбутньої системи. Мова і розрядність

Media Creation Tools

Якщо вам потрібно записати на USB-накопичувач, оберіть відповідний пункт. Але якщо ви хочете записати образ на DVD-диск або просто його зберегти виберіть “Iso-файл”.

Налаштування BIOS-у

Спочатку, потрібно виставити пріоритет завантаження на інсталяційний носій (USB або DVD). Простою мовою – системі потрібно вказати, який пристрій буде завантажуватися першим – диск з встановленою системою або ж накопичувач з образом системи. Правильну встановлення Windows 10 – через BIOS. Для зміни пріоритету завантаження, потрібно увійти у BIOS. Для цього при завантаженні комп’ютера натисніть клавішу Del (F2 або F8, залежить від виробника) і дочекайтеся появи інтерфейсу BIOS-у. Якщо налаштування англійською, потрібно шукати пункт Boot Priority або Порядок завантаження, де і потрібно поставити на перше місце накопичувач з образом. Після цього як правило потрібно натиснути F10 (Збереження та вихід).

Після завантаження з дистрибутива Windows 10, ви побачите напис «Press any key to boot from CD ort DVD» (з’являється не завжди) на чорному екрані. Натисніть будь-яку клавішу і почекайте, поки не запуститься програма інсталяції.

Напис при завантаженні BIOS-а

Інсталяція Windows 10

На першому екрані програми інсталяції вам буде запропоновано обрати мову, формат часу і метод вводу з клавіатури – можна залишити за замовчуванням.

Вибір мови, формат часу, розкладка клавіатури для Windows 10

Наступне вікно – кнопку «Інсталювати зараз», яку слід натиснути для продовження.

Вибираємо "Інсталювати зараз"

Активация

Далі Ви потрапите у вікно введення ключа продукту для активації Windows 10. У більшості випадків, крім тих, коли ви окремо набували ключ продукту, досить натиснути «У мене немає ключа продукту». Активація відбудеться автоматично після підключення до Інтернету, якщо раніше на цьому комп’ютері або ноутбуці вже була встановлена ліцензійна Windows 10.

Ключ продукту Windows 10

Вибір редакції Windows-у

Наступний крок (може не з’явитися, якщо редакція була визначена по ключу) – вибір редакції Windows 10 для інсталяції. Обирайте той варіант, який раніше був встановлений (якщо потрібна активація закріпленої цифровий ліцензії).

Вибір редакції у Windows 10

Ознайомтесь з умовами ліцензійної угоди та прийміть їх. Після того, як це було зроблено, натисніть кнопку «Далі».

Ліцензійна угода

Тип інсталяції

Один з найголовніших пунктів – вибір типу інсталяції Windows 10. Є два варіанти: Оновлення (можливо виконати тільки у разі інсталяції нової системи, коли на диску встановлена стара версія ОС) – в даному випадку зберігаються всі параметри, програми, файли попередньої встановленої системи, а сама стара система зберігається у папці Windows.old (але цей варіант не завжди можливо запустити). Тобто цей процес подібний простому оновленню, тут розглядатися не буде. Настроювана (Вибіркова) інсталяція – цей пункт дозволяє виконати чисту інсталяцію без збереження (або зберігаючи частково) файли користувача, можливо розбити диски на розділи, відформатувати їх, тим самим очистивши комп’ютер від файлів попередньої Windows. Саме цей метод і буде описаний.

Тип інсталяції у Windows 10

Вибір диска

Для перевстановлення системи, необхідно обрати той диск, на якому раніше була встановлена система. Якщо ж пристрій або диск новий – оберіть “Вільне місце на диску *” та натисніть “Далі”.

Розмітка диску

Розпочнеться копіювання файлів Windows 10 на комп’ютер.

Інсталяція Windows 10

Після перезавантаження деякий час ніяких дій від вас не буде потрібно – буде відбуватися «Підготовка», «Налаштування компонентів». При цьому комп’ютер може перезавантажуватися, а іноді «зависати» з чорним або синім екраном. У цьому випадку просто чекайте, це нормальний процес – іноді затягується на деякий час. Важливо: якщо після перезавантаження у вас знову запускається програма інсталяції Windows 10, просто виставте завантаження з жорсткого диска або SSD у BIOS-і або Windows Boot Manager в UEFI, або вийміть флешку, або не натискайте будь-яку клавішу, коли з’являється запит про це.

Наступний етап – налаштування основних параметрів системи. Перший пункт – вибір регіону.

Налаштування системи

Вибір регіону

Потім йде підтвердження правильності розкладки клавіатури.

Вибір розкладки

Потім програма інсталяції запропонує додати додаткові розкладки клавіатури. Якщо вам не потрібні варіанти введення крім української, пропустіть цей крок (англійська присутня за замовчуванням).

Додавати другу розкаладку (Англійська вже стоїть)

При наявності підключення до Інтернету, буде запропоновано два варіанти налаштування Windows 10 – для особистого використання або для організації (використовуйте цей варіант тільки якщо потрібно підключити комп’ютер до робочої мережі, домену та серверів Windows в організації). Зазвичай слід обирати варіант для особистого використання.Вибір способу налаштування у Windows 10

Налаштування облікового запису Windows 10

При наявності активного з’єднання з Інтернетом пропонується налаштувати обліковий запис Microsoft або ввести існуючий. Можна натиснути «Автономний обліковий запис» внизу зліва для створення локального облікового запису. При відсутності підключення до Інтернету створюється локальний обліковий запис. При інсталяції Windows 10 останніх версій після введення логіна і пароля буде потрібно також задати контрольні питання для відновлення пароля при втраті.

Створення автономного облікового запису в Windows 10

При використанні облікового запису Майкрософт ви побачите пропозицію використовувати ПІН-код для входу в систему. Також буде запропоновано налаштувати OneDrive.

При виборі Автономного облікового запису, вам ще раз повідомлять про переваги використання облікового запису Майкрософт (відмовляємося), а потім буде потрібно ввести ім’я користувача комп’ютера. Не вводьте ім’я Адміністратор, так як воно закріплене за прихованим системним обліковим записом. Створений вами користувач з будь-яким ім’ям в будь-якому випадку буде адміністратором Windows 10.

Відмова від облікового запису Microsoft

А потім буде потрібно ввести ім’я користувача комп’ютера. Не вводьте ім’я Адміністратор, так як воно закріплене за прихованим системним обліковим записом. Створений вами користувач з будь-яким ім’ям в будь-якому випадку буде адміністратором Windows 10.Створення локального облікового запису в Windows 10

Введіть пароль для облікового запису, щоб підтвердити його, а потім виберіть і вкажіть відповіді на контрольні питання, які будуть використовуватися в разі, якщо ви забудете ваш пароль.Створення пароля для локального облікового запису Windows 10

Вам буде запропоновано включити журнал дій Windows 10 – нову функцію, що зберігає історію використовуваних програм, документів, сайтів з можливістю доступу з інших пристроїв з того ж облікового запису Майкрософт. Включати чи відключати – на ваш розсуд.

Налаштування параметрів конфіденційності Windows 10

І завершальний етап налаштування – налаштування параметрів конфіденційності Windows 10, що включають в себе передачу даних про місцезнаходження, розпізнавання мови, передачу даних діагностики та створення вашого рекламного профілю. Уважно прочитайте і відключіть те, що вам не потрібно. Я відключаю усі пункти, але якщо у вас ноутбук або планшет, можна рекомендувати залишити включеними Місцезнаходження та Пошук пристрою, це може допомогти знайти його у разі втрати.

Налаштування параметрів конфіденційності

Слідом за цим почнеться останній етап – налагодження та установка стандартних додатків, підготовка Windows 10 до запуску, на екрані це буде виглядати як напис: «Це може зайняти кілька хвилин». За фактом, це може зайняти хвилини і навіть години, особливо на «слабких» комп’ютерах, не варто примусово вимикати або перезавантажувати його в цей час.

І, нарешті, ви побачите робочий стіл Windows 10 – система встановлена успішно, можна приступати до її налаштування і вивчення.

Установка Windows 10 завершена

На цьому встановлення Windows 10 закінчено.

Наступний важливий етап – встановлення драйверів Windows 10, але це вже тема для іншої статті.

Також читайте: Встановлення Windows 7.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to top