Як відключити контроль облікових записів користувачів (UAC)

Для початку давайте дізнаємося що таке Контроль облікових записів користувачів (UAC).

Контроль облікових записів користувачів – це функція Windows, що дозволяє запобігти несанкціонованим зміни в системних файлах комп’ютера. UAC забезпечує захист, запитуючи дозвіл або пароль адміністратора перед вчиненням потенційно небезпечних для комп’ютера дій або при зміні параметрів, які можуть вплинути на роботу інших користувачів.
Більше інформації можете подивитись на Wikipedia.

Перевіряючи ці дії перед запуском, UAC допомагає запобігти установку шкідливого програмного забезпечення і шпигунських програм, а також спроби цих програм внести несанкціоновані зміни в комп’ютер. Якщо для завершення завдання буде потрібно дозвіл або пароль, UAC відобразить попередження у вигляді одного з описаних далі повідомлень:

  • Windows вимагає вашого дозволу на продовження. Функції або програмі Windows, яка може вплинути на роботу інших користувачів цього комп’ютера, потрібно ваше дозвіл для запуску. Перевірте ім’я дії, щоб переконатися, що це саме та функція або програма, яку потрібно запустити.
  • Програма вимагає дозволу на продовження роботи </ em>. Програмі, яка не є частиною Windows, потрібен дозвіл для запуску. Вона має дійсну цифровий підпис, що містить її ім’я і видавця, що дозволяє переконатися в достовірності програми. Переконайтеся, що це саме та програма, яку потрібно запустити.
  • Невизначена програма намагається отримати доступ до цього комп’ютера </ em>. Непізнаною програмою є програма, яка не має дійсної цифрового підпису від видавця, що дозволяє переконатися в достовірності програми. Це не обов’язково означає небезпеку, так як у багатьох старих позір програмі відсутні підписи. Однак необхідно приділити програмі додаткову увагу і дозволити її запуск тільки в тому випадку, якщо вона отримана з надійного джерела, такого як оригінальний компакт-диск або Web-сайт видавця.
  • Програма була заблокована . Програма, запуск якої на цьому комп’ютері спеціально заблокований адміністратором. Щоб запустити її, необхідно зв’язатися з адміністратором і попросити його розблокувати програму.

Можна повністю відключити Контроль облікових записів користувачів (UAC) на машині користувача. Розглянемо цей варіант на прикладі ОС Windows 7.
Для повного відключення UAC необхідно:
Зайти в Панель керування -> Центр підтримки
Центр підтримки

Тепер клацніть на посиланні Зміна параметрів контролю облікових записів. Знаходяться зліва.

Зміна параметрів контролю облікових записів UAC

Відкриється наступне вікно:

Зміна параметрів контролю облікових записів UAC

У ньому перемістіть повзунок в потрібну позицію. Як бачите, там представлено кілька варіантів, і якщо UAC потрібно відключити повністю і безповоротно, перемістіть повзунок в самий низ, до позиції Ніколи не повідомляти.

Відключити контроль облікових записів користувачів
Так само можна відключити UAC через командний рядок, використовуючи команду:

1
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f

Врахуйте, що після того як Ви відключили Контроль облікових записів користувачів, всі користувачі можуть запускати і встановлювати будь-яке програмне забезпечення яке може привести до непрацездатності операційної системи, крадіжці особистих даних або зараженням ПК вірусами та іншим потенційно небажаним ПЗ.

Вимикайте UAC тільки на свій страх і ризик!
Включити UAC назад можна наступним чином:

1
REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 1 /f

Читайте також: Як відключити автоматичне оновлення в Windows 7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to top