Хмарні сховища

За останні роки, ця тема, стала однією з найбільш популярних в IT-сфері, про неї написано чимало статей, проведено ще більшу кількість конференцій, а скільки рішень вже існує на ринку (і на всю використовується нами в повсякденному житті, часом навіть несвідомо) , так і взагалі не злічити.

Однак, як завжди, є одне "але", а саме, велика частина користувачів, як і раніше і знати не знають, що це за «ноу-хау» хмарні технології і для чого воно, взагалі здалося. Що ж, будемо виправляти становище і почнемо ми, як і годиться, з теорії.

Хмарні обчислення (cloud computing) - це технологія розподіленої обробки даних в якій комп'ютерні ресурси і потужності надаються користувачеві як інтернет-сервіс. Якщо пояснити доступною мовою, то - це Ваша, в деякому сенсі робочий майданчик в інтернеті, а точніше на віддаленому сервері.

Давайте розглянемо приклад, щоб переконається, що практично кожен з нас, так чи інакше, вже стикався з цим рішенням.

У вас є електронна пошта (e-mail)? Звичайно є. Так ось, якщо Ви працюєте з поштою на якомусь сайті-сервісі (наприклад,gmail), який цю пошту дозволяє використовувати, то це і є ніщо інше як хмарний сервіс, що є частиною такої штуки як хмарні технології. Або, наприклад, обробка зображень.

Якщо ви зменшуєте розмір, перевертаєте свою фотографію в Photoshop або іншої спеціальної програми, то до хмарної технології Ви не маєте ніякого відношення, - все відбувається і обробляється локально на Вашому комп'ютері. А ось, якщо, завантаживши зображення, наприклад, через сервіс Picasa, Ви його обробляєте по ту сторону, тобішь в браузері, то це і є те саме "хмара".

Власне, вся різниця полягає виключно в методі зберігання і обробки даних. Якщо всі операції відбуваються на Вашому комп'ютері (з використанням його потужностей), то це - не "хмара", а якщо процес відбувається на сервері в мережі, то це саме та трендова штуковина, яку і прийнято називати «хмарної технологією».

Іншими словами, хмарні технології, - це різні апаратні, програмні засоби, методології та інструменти, які надаються користувачеві, як інтернет-сервіси, для реалізації своїх цілей, завдань, проектів.

Як показує практика, терміни «хмарні технології» / «хмарний сервіс», з їх загальноприйнятим графічним представленням, у вигляді «хмарок», тільки плутає користувачів, насправді їх структуру, можна легко зрозуміти, якщо уявити її у вигляді такої піраміди.

 

Підстава піраміди «інфраструктура» - це набір фізичних пристроїв (сервери, жорсткі диски і т.д.), над нею вибудовується «платформа» - набір послуг і верхівка - програмне забезпечення, доступне за запитом користувачів.

Говорячи зовсім просто, хмара - це можливість завжди мати гарантований і безпечний доступ до всієї своєї особистої інформації, а також відхід від необхідності тримати в своїй кишені багато зайвих речей (всяких флешок, дисків, проводів і всього такого іншого) або купувати новий комп'ютер / комплектуючі / програми / ігри тощо. Безсумнівно, що на даний момент, хмарні технології є однією з найбільш затребуваних і цікавих тем в IT-сфері та все більше цікавих рішень, що з'являються в світі, пов'язане саме з ними.

Звичайно, звичайному користувачеві поки складно повною мірою оцінити (і розкрити) весь їх потенціал, але те, що він є, - видно неозброєним оком.

Таким чином, поза всяким сумнівом, майбутнє хмарних технологій є досить райдужним, бо такі гіганти (Microsoft, Apple і Google) просто так вже точно нічого не роблять і зовсім зрозуміло, що якщо вже вони зайшли на цю незвідану територію, то явно не збираються з неї йти, адже ще два роки тому концепція «хмара» здавалася лише красивою ідеєю і сміливим експериментом, а сьогодні переваги хмарних технологій можуть відчути навіть ті люди, які не пов'язані з розробкою програм, веб-технологіями та іншими вузько ними речами (вищезгадані Xbox Live, Windows Live, OnLive, Google Docs - яскраві тому приклади).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top