Налаштування DNS клієнта у Linux, файл “resolv.conf”

Так часто буває, що коли ви встановили свіжу операційну систему на базі Linux (неважливо що у вас стоїть CentOS, Debian чи Ubuntu) ви помічаєте що доступ до мережі інтернет у вас є, ви можете зробити пінг 8.8.8.8, але сайти не відкриваються. Причиною цього є те, що в чистих тільки що встановлених операційних системах треба додатково вказати параметри DNS серверу.DNS клієнта у Linux, файл resolv.conf

Файл налаштувань майже завжди знаходиться за шляхом /etc/resolv.conf і містить інформацію, яка дозволяє комп’ютеру перетворювати букви і цифри доменних імен в саме цифрові IP адреси, що йому потрібні.

Отже, для редагування файлу “/etc/resolv.conf” використовуємо текстові редактори, такі як Vi або Gedit, в Linux. Я буду використовувати Vi, так як він є завжди:

1
 vi /etc/resolv.conf

У /etc/resolv.conf налаштовуються три основні опції (директиви):

  • nameserver – IP адреса DNS сервера
  • domain – доменне ім’я локального хоста
  • search – які доменні імена шукати

Увага! Майте на увазі, якщо ви використовуєте DHCP сервіс у себе на сервері, а саме dhclient, то зазвичай він перезаписує файл resolv.conf інформацією отриманою від DHCP сервера.

DNS директива “nameserver”

Опція nameserver вказує на IP адресу DNS сервера. Це може бути Ваш особистий DNS сервер, який-небудь публічний DNS сервер (наприклад від Google 8.8.8.8 чи 8.8.4.4) або DNS сервер Вашого інтернет провайдера.

Зауваження: Ви можете вказати максимум 3 DNS сервера.

Наприклад:

1
2
3
nameserver 192.168.0.100
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

DNS директива “domain”

Опція domain вказує на локальне доменне ім’я хоста. Це потрібно наприклад для nslookup саме вашого серверу,
де ви можете використовувати директиву domain для перетворення коротких доменних імен.

Наприклад, ваш комп’ютер має ім’я PCuser1 і знаходиться в домені. Тоді якщо в файл /etc/resolv.conf помістити наступний рядок: “domain resk.group” – то, ваш комп’ютер буде намагатися перетворити доменне ім’я PCuser1 в PCuser1.resk.group.

Наприклад:

1
2
3
domain resk.group
nameserver 192.168.1.1
nameserver 8.8.8.8

DNS директива “search”

Опція search задає список пошуку для імен хостів. Список пошуку зазвичай визначається за іменем локального домену. Це можна змінити, перерахувавши список доменів для пошуку в цій директиві.

Наприклад, вам необхідно використовувати директиву search для перетворення коротких доменних імен. Припустимо, що в домені є комп’ютер з ім’ям PCuser1. Якщо в файл /etc/resolv.conf помістити такі рядки: “search resk.group resk.ua” – то ваш комп’ютер буде намагатися перетворити PCuser1, як доменне ім’я PCuser1.resk.group, а потім як PCuser1.resk.ua.

Наприклад:

1
2
search resk.group resk.ua
nameserver 8.8.8.8

На цьому все.

Якщо у Вас виникли запитання чи інші коментарії – можете залишити їх внизу сторінки чи написати нашим спеціалістам на пошту support@resk.ua або у Інстаграм

Також Ви можете ознайомитися з іншими цікавими текстами, статтями, помилками та їх вирішеннями від спеціалістів компанії “RESK – Системний інтегратор” за посиланням База знань.

Нагадаємо, що спеціалісти компанії RESK мають підтверджені численні сертифікати, дипломи, ліцензії, подяки та позитивні відгуки. Наша компанія якісно і на високому рівні надає Вам послуги по усім можливимим напрямкам. Ми маємо високий професійний рівень знань і багаторічний практичний досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to top